שאלות פשוטות אלו יעזרו לך לקבוע כמה מים זקוק הצמח שלך. לא כל הצמחים זקוקים לאותה כמות מים, אז אם אינכם בטוחים כמה הצמח שלכם צריך, תסתכל על הטבע. בדיוק כמו שצמחים שונים דורשים כמויות שונות של אור, צמחים שונים דורשים כמויות שונות של מים.

אם יש לך שני צמחים זהים ואחד גדול מהשני, יהיה צורך להשקות את אחד בתדירות גבוהה יותר מהשני. צמחים אלה יזדקקו ליותר מים מאשר תושבי המדבר כמו קקטוסים וסוקולנטים, אשר מסתדרים בצורה הטובה ביותר כאשר האדמה מתייבשת בין השקיה.

עבור רוב הצמחים

השקה רק כאשר האדמה יבשה, לא רק יבשה על פני השטח, אלא יבשה בעומק 2 סנטימטרים. השרו צמחים קטנים למחצה על ידי הנחת העציץ במגש והשקיית האדמה במים עד שיש כ-1/4 אינץ' מים במגש. עדיף לשפוך מספיק כדי להרטיב לחלוטין את האדמה סביב כל צמח, ולהמשיך עד שהמים מתחילים לצאת מחור הניקוז של המיכל. אדמה יבשה נפרדת מקצוות הסירים, ומאפשרת למים להתנקז במקום להשרות.

הצמח שלך צריך לספוג מים לאט דרך השורשים שלו

אז אתה צריך לבדוק עד כמה האדמה יבשה לפני השקיה שוב. אם אתה אוסף עודפי מים בצלוחית, לפעמים אדמת הצמחים שלך תספוג קצת יותר בזמן שאתה יושב עליה. אם אתה משקה את הצמח שלך ונראה שכל המים זורמים בין דפנות העציץ לכדור האדמה, ייתכן שיהיה עליך לנקוט בצעדים כדי להרטיב מחדש את האדמה. לשם כך השקו את הצמח בשפע, בוודאי תגלו שרוב המים זורמים מסביב לאדמה, ואינם שוקעים באדמה.

אם ייבשת את העציץ עד לנקודה שבה הצמח נובל, ייתכן שיידרשו יותר משיטות השקיה רגילות כדי להחזיר את הצמח. כאשר כוס המים היומית הזו אינה זמינה, הצמח נבול ויכול ללכת לאיבוד בקלות עקב התייבשות.

צמחים שמקבלים כוס מים ישרשו רק ב-2/3 התחתונים של המיכל

את הצמחים האלה כדאי לגדל במים זורמים, כמו מפלים, שבהם אפשר להדביק בקלות את הגבעולים בין הסלעים. אתה יכול גם לשתול אותם על שפת בריכה, מכיוון שצמחי מים אלה מעדיפים מים רדודים.

אתה יכול גם לנסות ליצור בריכה קבועה יותר בגינה שלך ולמלא אותה בצמחי מים

הצמחים היפים האלה יכולים להפוך בריכה או גוף מים למעניינים אפילו יותר, כמו גם לשפר את איכות האוויר. תערובת שלהם מבטיחה שהבריכה שלך תהיה בריאה כמו שהיא צריכה להיות.

כדי להקל עליכם, ריכזנו כמה מצמחי המים הטובים ביותר שתוכלו לקבל כדי שתוכלו לגדל במהירות את גינת המים שלכם. ישנן דרכים רבות להכיל את הקטנטנים הללו בבית, בין אם אתה רוצה גינת מיכל כמו ג'רריום או עיצוב בריכה פנימית קבועה יותר.

צמחים אלה יכולים לסנן פסולת דגים, לשכפל בתי גידול טבעיים ולעזור לאוורר אקווריומים. בקהילת הגינון, חבצלות מים הן אחד הצמחים הנפוצים ביותר עבור תווי מים חיצוניים ופנימיים.

גידול צמחי בית במים יכול להיות שיטה איטית יותר מאשר שתילה באדמה; עם זאת

גן המים המקורה יישאר שופע עוד זמן רב. גינת מים מקורה יכולה לרוב להיות מורכבת מחיתוכים של צמחי בית קיימים בבקבוקים המכסים כל משטח זמין, לזוג צמחים הגדלים במים יושבים על אדן החלון במטבח. גידול צמחים במים מאפשר גמישות רבה בסידור וניתן לעשותו כמעט בכל סוג של כלי שמכיל מים.

מים זורמים בצורה יעילה יותר דרך חלקים מסוימים של המפעל מאשר דרך אחרים. צמחים מייצרים תאית כדי לעזור להם לשמור על צורתם, אבל לחץ המים (המים שזורמים דרך הצמח) עוזר לצמחים לקבל ולשמור על צורה טוב יותר מאשר תאית בלבד.

אתה זוכר משיעור ביולוגיה שצמחים צריכים מים לפוטוסינתזה

תהליך המרת מים לסוכר וחמצן כאשר העלים נחשפים לאור. אבל המים עושים עבודה גדולה יותר, הם גם מביאים חומרים מזינים לתוך הצמח, כך שגם באדמת הגינה הפורייה ביותר, הצמח יסבול מתת תזונה אם המים לא מספיקים. הניחו לאדמה להתייבש לפני ההשקיה, כך שלצמח יהיה איזון מושלם בין מים וחמצן.

רוב הצמחים מסתדרים הכי טוב עם דשן מסיס במים כל 7-10 ימים או דשן בשחרור מבוקר פעם בעונה

בתחילת האביב, כאשר הצמחים שלך קטנים וקרירים יותר, ייתכן שתצטרך להשקות רק כל 3 או 4 ימים. ככל שהצמחים שלך גדלים וגבוהים יותר בכספית, היו מוכנים להשקות מדי יום עם סירים קטנים או מי "חזירים", ייתכן שיהיה עליך להשקות פעמיים ביום.

פשוט השקה מדי פעם ותן לאדמה להתייבש לחלוטין בין השקיה. עם זאת, נסה תמיד לרסס כמה שפחות מים על העלים ולכוון את המזלף או הצינור לקרקע; אל תציף את הצמחים מלמעלה.

הדרך הטובה ביותר לדעת אם הצמחים שלך זקוקים למים

היא לנעוץ את האצבע שלך בערך סנטימטר לתוך תערובת העציצים ($10, Lowes) ואם זה נראה יבש, לנפץ את המזלף. שטפו היטב את כל האדמה משורשי ה"יהפוך בקרוב לצמח מים מקורה" וחתכו כל עלים או גבעולים רקובים או מתים. בהיעדר גשם כבד, השקה עד שהאדמה סביב הצמח רוויה היטב.

אם אתה מבחין בצמיחה פחותה מהרגיל, הגדל את כמות המים שאתה נותן לצמחים שלך עד שהם יתחילו לגדול שוב. הצמחים שלך נוטים יותר למות מכמות גדולה מדי של מים מאשר מחוסר מספיק.

אם צמח

אפילו מושרש, נראה נבול ותחת לחץ בצורת, הוא זקוק למים. גשם מושלם הוא חלומו של כל גנן, אבל המציאות היא שכמעט בכל קיץ יש ימים חמים ויבשים שבהם אנחנו צריכים להשקות כדי לשמור על הצמחים בחיים. הסיבה לכך היא שלמעשה ישנם משתנים רבים, ויכול להיות קשה לדעת בדיוק מתי ובאיזו תדירות להשקות, לא משנה כמה מים כל צמח צריך. כשאין מים, התאים מתכווצים והצמח נראה נבול, סימן ברור שהצמח שלך זקוק ליותר מים.