סר וולטר, שתי בנותיו וגברת קליי היו הראשונים להיכנס לחדר בלילה. וכפי שניתן לצפות מגברת דאלרימפל, הם ישבו ליד אש באוקטגון. כאשר אן אליוט וקתרין מורן (וג'יין אוסטן בעצמה) מבקרים באת', הן רוקדות באולם ייעודי המנוי לציבור, בניהולו של מנהל טקסים נבחר, שקובע לבוש וכללי התנהגות הולמים. הפגישות הלאומיות לא היו רשמיות כמו ישיבות עירוניות, בהשתתפות אצילים מקומיים. במהלך החורף, פגישות מתקיימות בדרך כלל מדי חודש, במקביל לירח המלא, מה שמקל על הנסיעה הלוך ושוב בחושך.

ערב באולם התחתון או העליון של באת'

עד לשנת 1800 בערך, התחיל במינואט, ריקוד לשני אנשים בלבד בכל פעם, מה שגרם לחרדה חברתית גדולה – אפילו תחושת "זוועה" – כאשר אחד הופיע מוקף ב-500 אנשים או יותר. צופים ביקורתיים. חדרי הישיבות, שנפתחו בשנת 1771, היו המקום שבו התאספו אנשי החברה של באת' כדי לשחק קלפים, ואלס או להשתתף בקונצרטים של מוזיקה קלאסית. המרכז האזרחי של באת' בסוף התקופה הגיאורגית והוויקטוריאנית, אולמי האסיפה תוכנן על ידי האדריכל ג'ון ווד הצעיר בשנת 1769 כמקום מפגש חברתי ומקום לאירועים. הם הפכו מהר מאוד למקום מפגש חשוב לחברה הגבוהה בתקופת הזוהר של הבני כספא אופנתי.

כמו בפוסטים הקודמים שלי על באת' בקשר לחגיגת האוסטפרוס במנזר נורת'אנגר

אציג סדרה של ציטוטים ממקורות ראשוניים שיעזרו להבהיר איך נראו באת', אנשיה והחדרים התחתונים המחצית השנייה של השנה. . במקום פשוט לחזור על היבטים מבוססים של חיי הרחצה, כמו מסיבות חברתיות וטקסי רחצה, הוועידה חקרה את ההיסטוריה של אולמות האסיפה והמרחצאות הגיאורגית שהתעלמו ממנה. עם זאת, מסמכים אחרים חקרו גם את ההיבטים הפרפורמטיביים של חברת באת', כמו החובה להתנהג בנימוס במקומות ציבוריים או לנהוג כמשתתפים לא מודעים בטקסי חיזור.

במקום להתבונן באולמות הכינוסים בבידוד

ההרצאות מתמקדות בחיי החברה בחדרים, מאפשרות שיחות בין-תחומיות רבות וחושפות את ההקשרים והרשתות הרחבות יותר בהן היו ממוקמים החדרים – וחברת באת' עצמה. ב-29 וב-30 בספטמבר, פתיחת אולמות הכינוס ההיסטוריים (העליונים) של המרחצאות, התקיימה לאחר מכן כנס זום, ולאחר מכן התקיים אירוע חי באולמות הכינוס, בו יכלו משתתפי הכנס לראות מופע של ריקודי רידוטו, ש-Stanze פתחה בדיוק לפני 250 שנה, בשנת 1771. הוועידה הסתיימה בהפגנה של להקת המינואט במרחץ, דרך ראויה לחגוג את יום השנה ה-250 על ידי החייאת הריקוד של המאה השמונה-עשרה באולמות קדושים.

חדר המשחקים, אולם האירועים וחדר התה שוחזרו ופתוחים לקהל הרחב. הקפד להעריץ את נברשות הקריסטל היפות מהמאה ה-18 בחדרים.

בית העירייה

שתוכנן על ידי ג'ון ווד ג'וניור בשנת 1769, הוא אחד הבניינים הגיאורגיים הטובים ביותר במרחצאות. חדרי הישיבות באת', שעוצבו על ידי ג'ון ווד ג'וניור בשנת 1769, הם קבוצה של חדרי ישיבות הממוקמים בלב העיר באת', הרשומה למורשת עולמית הבריטית, ופתוחים כעת לציבור כאטרקציה תיירותית. אמבטיות הפכו לאופנתיות בתקופה הגיאורגית, והאדריכל ג'ון ווד האב ובנו תכננו חללי מגורים חדשים לתושבים ולמבקרים. לב העיר הג'ורג'יאנית הוא חדר משאבת וודס, יחד עם בית העירייה התחתון, שתוכנן על ידי הקבלן המקומי תומס בולדווין, שהיה אחראי לרבים מהבניינים האחרים של העיר, כולל טרסות רחוב ארגייל[10] ובית העירייה. ., [11] האודיטוריום התחתון מורכב משני מבנים.

אם אתה גר בבאת'

זה מקום הכנסים המושלם (אם אתה צריך רעיון). אתה יכול להגיע לאולמות הכינוס על ידי הליכה ברחוב גיי או ברוק עד לסירקוס (Kings Circus, עבור Austens Bath) ולאחר מכן הליכה של כ-30 שניות ברחוב בנט. בשכפול המצורף של תחריט ישן, שנלקח מציור למניפה, נראה אולם אירועים המשמש למטרה זו.

גם בחברה היה אופנתי להזמין את עצמו לארוחת בוקר בחדרים התחתונים לאחר האמבטיה או כוס המים הראשונה

הם נהרסו ב-1933 כדי לפנות מקום לרחובות, מכיוון שהעיר החליטה שהם לא צריכים עוד את שני המערכות של חדרי ישיבות. לאחר 1771, כאשר הבתים העליונים נפתחו, הייתה להם אספה מובחרת יותר מהבתים התחתונים.

אוסטן עשויה לרקוד לפעמים בחדר כזה

אבל אנחנו יודעים שמ-1792, כשהיא הייתה רק בת 16, עד שהמשפחה עברה לבאת' ב-1801, ג'יין, קסנדרה ואחיהם השתתפו בעצרת בסינגסטוק, שבה יש אולם 300 מושבים בנוי על כיכר עם עמודת עמודים של דוכני שוק (Vic). במקור זה היה אולם הימורים. אנשים שלא עסוקים בריקוד יכולים להמר כאן, לפטפט, ואלוהים יודע מה עוד. קתרין מורן בקושי יכלה להסתובב באולם הנשפים ב-Northanger Abbey, שהוא די קטן בהתחשב בכך שאנשים צריכים לפחות קצת מקום לכוריאוגרפיה של הריקודים שלהם. עד 1816, נשים כבר לא היו חלקות שיער לוורוד, מוסלין כבר לא היה בד חדשני ששווה לדון בו, חדרי הישיבות של באת' כבר לא היו אלגנטיים – העיר כבר לא הייתה אתר נופש מגניב וחתונות אופנתיות, והאווירה שאוסטין יוצר בשכנוע היא לא רק מקום מקלט לנכים, המשרתות הזקנות והאלמנות, הרווקים והאלמן.
למידע מורחב בנושא של הרכבת אמבטיה ושיפוץ אמבטיה ניתן לבדוק כאן: shipootz.co.il

למידע מורחב בנושא של החלפת אמבטיה והרכבת אמבטיה עליך לגלוש לאתר shipootz.co.il

בהגיעו לבאת' או לאתר נופש אחר

על המבקר לחתום על ספר חדר המשאבות, ולאחר מכן הוגש על ידי מנהל הטקסים. כללי האדיבות שלו הפכו את באת' לאחד המקומות הכי אופנתיים באנגליה הגיאורגית. בגאווה ודעה קדומה, האצילים המקומיים פוגשים לראשונה את מר בינגלי ולהקתו באסיפת מריטון, ואולמות הישיבות של באת' מופיעים ברומנים שלו שכנוע ו-Northanger Abbey.
לפרטים מורחבים בתחום של הרכבת אמבטיה נא לבקר באתר shipootz.co.il

קורא יקר, אם אתה זוכר את הדיווח של השבועות האחרונים על אולמות האסיפה העליונים בבאת', קתרין מורלנד המסכנה נאלצה לוותר על הריקוד כי היא לא פגשה אף ג'נטלמן.